14. Quintero-J

imię Quintero-J
rasa polski koń szlachetny półkrwi (SP)
wiek 2014
ojciec / ojciec matki Corrado Son / Quantum
płeć wałach
maść siwa
wzrost 170 cm

Quintero – J to 5-letni wałach rasy Polski koń szlachetny półkrwi, o mocnej budowie i wspaniałym eksterierze. Elastyczność i siła skoku powodują, że wykazuje bardzo duże predyspozycje skokowe.

Ojcem Quintero – J jest ogier Corrado Son, syn siwego holsztyńskiego Corrado I, który podczas Korungu otrzymał najwyższe noty za skoki luzem, a na którym startował Franke Sloothaak w konkursach klasy Grand Prix. Sam Corrado I dał mnóstwo wspaniałego potomstwa oraz wiele uznanych ogierów w związku holsztyńskim (np. Clinton, Corofino I, Coriano), które to z kolei dawały uznane potomstwo. Dziadek ogiera Corrado Son - Cor de la Bryere imponował fantastyczną techniką skoku, perfekcyjną pracą przednich kończyn i doskonałym temperamentem. Matka Quintero-J to holsztyńskiej rasy klaczy Z-Quanta, w której rodowodzie znaleźć można oprócz słynnego ogiera Quidam de Revel, dwukrotnie wspomnianego wyżej ogiera Cor de la Bryere.

Quintero-J jest w stałym treningu sportowym i z powodzeniem rozpoczął od tego sezonu starty w konkurencji skoków przez przeszkody. Zrównoważony charakter i możliwości skokowe sprawiają, że mimo młodego wieku to idealny koń dla osób rozpoczynających karierę jeździecką.

CORRADO SON CORRADI I COR DE LA BRYERE
SOLEIL
DATURA LOS ALAMOS
WISMUT
Z-QUANTA QUANTUM QUIDAM DE REVEL
ULLA
OLA PRIMAVERA LORDANOS
WERA I

 

Wyniki:

  • LL 90 cm - Turzyn 05.2019  (50 m-ce/pl, 0p.)
  • LL 90 cm  - Turzyn 05.2019  (41 m-ce/pl, 0 p.)