15. Symbella M

imię Symbella M
rasa polski koń szlachetny półkrwi (SP)
wiek 2015
ojciec / ojciec matki Rhodesian Winner xx / Faust Z
płeć klacz
maść gniada
wzrost 167 cm

Symbella M to 4 letnia klacz, rasy Polski koń szlachetny półkrwi. Symbella M to klacz o przepięknej, szlachetnej budowie, w lekkim typie konia sportowego.

Ojciec Symbelli M, niemiecki ogier Rhodesian Winner, przekazuje swojemu potomstwu wybitną wydolność i zdrowie, a także szczególne jak na konia pełnej krwi zdolności skokowe. Jego dwie córki Isuzu i Morfina są zwyciężczyniami największej polskiej gonitwy płotowej - Wielkiej Partynickiej (4200 m) w latach 2013 i 2017. Matką Symbelli M jest Symona M, która wywodzi się z jednej z najlepszych moszniańskich linii koni sportowych rodziny klaczy Sauge. Z rodziny tej pochodzą takie konie jak: Siros – Mistrz Polski Seniorów WKKW 1974 r i uczestnik ME w WKKW (1975);  Signor – uczestnik IO w Monachium w WKKW. Babka klaczy Symona M, klacz Segowia po Genius dała wiele cennych koni sportowych, w tym klacz Sewilla po Le Voltaire oraz Senior po og. Rytm który z powodzeniem startuje w konkursach WKKW pod Janem Kamińskim. Ojciec klaczy Symona M to Faust Z wyhodowany w słynnej stadninie Zangersheide pochodzący z wybitnej rodziny skokowej od klaczy Heureka Z. Faust Z sam posiadał bogatą karierę sportową w dyscyplinie skoków przez przeszkody najpierw w Holandii wielokrotnie biorąc udział w zawodach na poziomie klasy Grand Prix a następnie w Polsce. Jego ojciec Furioso II to założyciel „dynastii” koni sportowych sprawdzający się we wszystkich dyscyplinach jeździeckich. z których w Polsce pochodzą m.in.: Elvis, Joker, Eremita, Jim, Turbud Elwis , Le Voltaire.

Kojarzenie klaczy półkrwi z ogierem Rhodesian Winner zapewnia cenny dolew krwi angielskiej, poprawę tkanki, żelazne zdrowie i szlachetny wygląd jak również wspomniane uzdolnienia skokowe. To wszystko sprawie, że Symbella M to koń o bardzo dużym potencjale sportowym, w szczególności w konkurencji WKKW.

RHODESIAN WINNER xx SNURGE xx ELA-MANA-MOU xx
FINLANDIA xx
RHODESIA xx SOLO DANCER xx
ROMANA xx
SYMONA M FAUST Z FURIOSO II
REURIKA Z
SYLWIA FANIMO
SEGOWIA

 

Wyniki WKKW:

  • CNC L -100 cm- Racot 08.2019 (17 m-ce/pl, D:33,4/ XC:0/0 /SJ:8)