Skrócone zasady licytowania

 

Jak licytować?

Baborówko Foal Auction odbędzie się w formule hybrydowej - “na żywo” w Baborówku oraz online za pośrednictwem platformy www.equibid.pl

Licytacja “na żywo”

Licytacja rozpocznie się 19 sierpnia o godz. 19.30. W licytacji mogą wziąć udział wszyscy uczestnicy wydarzenia. Nie obowiązuje wadium. Konie aukcyjne można będzie obejrzeć od 18 sierpnia w stajni aukcyjnej na terenie Baborówko Jumping Show.

Licytacja online

Licytacja online odbędzie za pomocą platformy equibid.pl. Wystarczy w kilku prostych krokach, bez żadnych opłat zarejestrować konto użytkownika i wybrać swojego wymarzonego wierzchowca. Warunkiem zawarcia transakcji online jest uiszczenie opłaty potwierdzającej w wysokości 500 EUR w ciągu 10 minut od zakończenia licytacji danego konia. Płatności można dokonać kartą. System aukcyjny zostanie otwarty 19 sierpnia o godz. 19.30, a licytacja potrwa do końca aukcji “na żywo”.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami pod adresem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem: +48 606 875 999

Aukcja będzie prowadzona w walucie EURO - minimalne postąpienia:

  • do 20.000 EUR – 500 EUR
  • Powyżej 20.000 EUR – 1000 EUR

Do ceny przybicia może zostać doliczony podatek VAT (jego wysokość zależy od statusu Sprzedającego). Informacja o stawce VAT będzie umieszczona w opisie oferowanego konia. Ponadto do ceny przybicia netto zostanie doliczona prowizja aukcyjna w wysokości 8%. Do kwoty należnej prowizji zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%. Symulacja w tabeli. Po wygranej licytacji otrzymasz wiadomość z potwierdzeniem zakupu i danymi do płatności, którą należy zrealizować w ciągu 7 dni od aukcji. Źrebię należy odebrać w ciągu 14 dni od daty przybicia nie wcześniej jednak niż po ukończeniu 6 miesiąca życia. Sprzedający ponosi koszty utrzymania źrebięcia przez 14 dni lub do czasu ukończenia przez źrebię 6 miesiąca życia. Oferowane źrebięta zostały poddane badaniu zdrowia przez lekarza weterynarii, w szczególności w zakresie ogólnej kondycji źrebięcia, układu trawiennego - prawidłowości zgryzu oraz układu moczowo-płciowego. Protokoły badań są dostępne u Organizatora Aukcji.

Symulacja ostatecznej ceny z uwzględnieniem podatku vat i prowizji aukcyjnej:

  Sprzedający
Osoba fizyczna/rolnik ryczałtowy VAT 0%
Sprzedający
Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą lub osoba prawna - VAT 8%
Cena przybicia: 15.000 EUR 15.000 EUR 16.200 EUR
Opłata aukcyjna: 8% + VAT (23%) 1.476 EUR 1.476 EUR
Cena końcowa dla kupującego zawierająca prowizję + VAT (23%) 16.476 EUR 17.676 EUR