08. Rosa Sordia

imię Rosa Sordia
rasa polski koń szlachetny półkrwi (SP)
wiek 2014
ojciec / ojciec matki Sword xx / Brentano II
płeć klacz
maść ciemnogniada
wzrost 172 cm

Rosa Sordia to 5-letnia klacz rasy Polski koń szlachetny półkrwi. Rosa Sordia to wysoka i smukła klacz, charakteryzuje się wspaniałym ruchem w szczególności w kłusie, jest zrównoważona i bardzo odważna w próbie terenowej.

Ojcem klaczy Rosa Sordia jest pełnej krwi angielskiej ogier Sword xx. To ogier, który charakteryzuje się obszernym galopem i dużą siłą skoku. Jego potomstwo ma na koncie wiele zwycięskich gonitw, a także z powodzeniem rywalizuje w konkurencji WKKW. Matką Rosy Sordii, jest klacz Rosa Brenna po wspaniałym hanowerskim ogierze Brentano II. Reproduktor ten w wieku 3 lat zdobył tytuł championa ujeżdżenia (indeks 141,4 pkt.), a łącznej klasyfikacji Korungu tytuł II championa z łącznym indeksem 130 pkt. W roku 2003 zdobył tytuł ogiera roku 2003 w związku Hanowerskim. Jego potomstwo odniosło wiele sukcesów na arenach międzynarodowych ze startami w Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata włącznie.

Rosa Sordia regularnie startuje w konkursach krajowych WKKW i ma na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w klasie L. Połączenie efektownego i wydajnego ruchu z dolewem pełnej krwi angielskiej pozwala sądzić, że Rosa Sordia to bardzo przyszłościowy koń do WKKW.

SWORD xx GLIMMERMAN xx GLOW xx
PEACEHAVEN xx
SILVER-LADY xx RUSTAN xx
SILVER IKON xx
ROSA BRENNA BRENTANO II BOLERO
GLOCKE
ROSA ISSA ISHAN
ROSA AGA

 

Wyniki WKKW:

  • CNC L - 100cm - Walewice 07.2019 (1 m-ce/pl, D:30,4/ XC:0/0 / SJ:0)
  • CNC L - 100cm - Racot 05.2019 (22 m-ce/pl, D:29,7/ XC:0/3,2/ SJ: 8)