12. Quintus Junior

imię Quintus Junior
rasa Holsztyńska
wiek 2014
ojciec / ojciec matki Quidam de Revel / Corofino I
płeć wałach
maść kasztanowata
wzrost 169 cm

Quintus Junior to 5-letni wałach rasy holsztyńskiej, o bardzo szlachetnej budowie. Jest koniem jezdnym, bardzo dobrze galopującym i chętnym do współpracy z jeźdźcem. Wykazuje bardzo duże predyspozycje skokowe.

Ojcem Quintus Juniora jest legendarny ogier Selle Francais Quidam de Revel, który osiągnął wielkie sukcesy zarówno w sporcie jak i w hodowli. Quidam de Revel zajął 4 m-ce podczas Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie i niejednokrotnie wygrywał konkursy Grand Prix i Puchary Narodów na najwyższych rangą zawodach rozgrywanych na całym świecie. W 2003 i 2004 roku był uznany za najlepszego w światowym rankingu kryjących ogierów w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Warto zwrócić uwagę na linie żeńską Quintus Juniora. Matką jest klacz Nanett I, która urodziła m.in.: Quasar 13 uznany ogier, Quintus 89 – pełni bracia Quintus Juniora startujący z powodzeniem w konkrusach 150 cm. Jej matka - Zanett urodziła m. in. klacz Celeste 26 startującą w konkursach 160 cm.

Quintus Junior rozpoczyna starty w zawodach. Jego wybitne pochodzenie w połączeniu z prezentowanymi możliwościami skokowymi pozwalają sądzić, iż jest to koń z potencjałem zarówno do skoków jak i WKKW na najwyższym poziomie.

 

QUIDAM DE REVEL JALISCO B ALME
TANAGRA
DIRKA NANKIN
ONDINE DE BAUGY
NANETT I COROFINO I CORRADO I
VALESKA IV
ZANETT LANDGRAF I
RUNGARIA

 

Wyniki:

  • CNC L - 100 cm - Racot 08.2019 (14 m-ce/pl, D:35,6/ XC:0/0 /SJ:4)