02. Marcepan (SPRZEDANY)

imię Marcepan
wiek 2012
ojciec / ojciec matki Huzar  / Baryt
płeć ogier
maść kara

<p

Marcepan to 4-letni ogier rasy małopolskiej, po ogierze Huzar, z matki po Barycie. Ogier bardzo rosły (172 cm), o mocnej budowie i prawidłowym eksterierze. Charakteryzuje się bardzo dużą siłą skoku i pewnością w pokonywaniu próby terenowej. Bardzo dobry ruch pozwala na uzyskanie wysokich not w próbie ujeżdżenia. Marcepan od jesieni 2015 trenowany jest przez Pawła Warszawskiego, rozpoczął starty w WKKW i został zakwalifikowany do Mistrzostw Polski Młodych Koni.

Ojcem Marcepana jest angloarabski ogier Huzar (o. Jalienny, m. Huanita/ Toledo). Huzara cechuje znakomity, elastyczny i obszerny ruch oraz wielkie możliwości skokowe przy zachowaniu bardzo dobrej techniki. Jest ogierem poprawnego eksterieru i dużej urody. Zdobył tytuł wicemistrza w Mistrzostwach Polski Młodych Koni zarówno w WKKW jak i w skokach. W swojej karierze zajmował wiele wysokich lokat w międzynarodowych zawodach WKKW, a w 2015 roku wraz z Pawłem Warszawskim zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów WKKW.  Matka Marcepana to Mocca, córka Baryta, który z powodzeniem rywalizował w konkursach WKKW na poziomie 3*.

Marcepan to bardzo przyszłościowy koń, o duży potencjale zarówno do WKKW jak i do skoków. Wspaniały ogier zarówno dla profesjonalisty z przeznaczeniem do dużego sportu, jak i dla mniej doświadczonego jeźdźca.

 

Wyniki WKKW:

  • CNC L (100  cm) Racot 2016: 6 m. / pl. (D: 55,9 XC: 0/0 SJ: 0)

  • CNC L (100 cm) Racot 2016: 2 m. / pl. (D: 44,3 XC: 0/0 SJ: 0)

  • MPMK 4-latki Wicemistrz Polski WKKW Koni 4-Letnich / Polish Championships for Young Horses in Eventing (4-years) - Silver Medal: 35,7 pkt. / pts. (3,6 D: 7,4 XC: 17,9 SJ: 6,8)

 

HUZAR

JALIENNY

ENNY

PANCHO II

FANNY

CALINE D

MUSCADET

BETTY

HUANITA

TOLEDO

DAKOTA

TINACA

HERODIANA

EMETYT

HUSSAJNA

MOCCA

BARYT

DECORATION

MATCHO

DUNKA

BAWEŁNA

OREGON

BAWARKA

MORFINA

EMIR

ARCYKSIĄŻE

EMERYCHA

MANTRA

MANHATTAN

DELICJA