06. Ametyst M SPRZEDANY

imię Ametyst M
rasa polski koń szlachetny półkrwi (SP)
wiek 2013
ojciec / ojciec matki Vulkan L / Faust Z
płeć wałach
maść gniada
wzrost 164 cm
cena (PLN) 68 000
uwagi Polska

 

VULKAN L VULKANO VOLTAIRE
PRETORIA
PHILOMENA PILOT
AMICA
AMFORA "M" FAUST Z FURIOSO II
REURIKA Z
AMHARA LE VOLTAIRE
AMANDINA xx

 

Ametyst M to 5-letni wałach w bardzo eleganckim typie i o charakterystycznym umaszczeniu. Jest bardzo odważny i chętny do pracy. Elastyczność i siła skoku powodują, że wykazuje bardzo duże predyspozycje skokowe.

 

Ametyst M jest synem westfalskiego ogiera Vulkan L, który był vice-championem MPMK w skokach koni 6-letnich. Vulkan L jest synem ogiera Vulkano, na którym Marcus Ehning z powodzeniem startował w konkursach Pucharu Świata. Z kolei ojcem Vulkano jest słynny Voltaire. Wyniki jego potomstwa pozwoliły zająć mu 2 miejsce w Światowym Rankingu Ogierów (1995/96) - ojców koni skokowych. Po stronie żeńskiej w rodowodzie Ametysta M ienależy zwrócić uwagę na ogiera Voltaire. Dziadkiem ze strony matki jest medalista Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody belgijski ogier Faust Z, który - podobnie jak Voltaire - wniósł w rodowodzie Furioso II.

 

Ametyst M jest w stałym treningu i rywalizuje w konkursach skoków na poziomie 110 cm. Jest koniem bardzo ambitnym, a jednocześnie prostym do jazdy. Ametyst M to bardzo perspektywiczny koń zarówno do skoków, jak i WKKW.

 

Wyniki Skoki:

  • L –100 cm – Turzyn 08.2018 – 1p.
  • L –100 cm – Turzyn 07.2018 – 0p.
  • P –110 cm – Olsza 06.2018 – 4p.