Wielki sukces Baborówko Foal Auction 2023

Dwanaście sprzedanych źrebiąt, średnia przekraczająca 10 700 euro i łączna suma sprzedaży na poziomie 128 500 euro. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza hybrydowa aukcja źrebiąt skokowych Baborówko Foal Auction, towarzysząca międzynarodowym zawodom skokowym Baborówko Jumping Show 2023

Nowa formuła, nowy rekord

Po dwóch udanych edycjach aukcji źrebiąt online zorganizowanych pod marką Baborówko Auction przyszedł czas na kolejny krok czyli aukcję hybrydową. Licytację zaplanowano w terminie międzynarodowych zawodów skokowych co okazało się strzałem w dziesiątkę i miało odzwierciedlenie w wynikach.

W katalogu znalazło się piętnaście starannie wyselekcjonowanych źrebiąt, a finalnie na arenie głównej Baborówko Jumping Show zaprezentowało się czternaście z nich. Dwanaście z oferowanych znalazło nowych właścicieli, padł również rekord aukcyjny - przykuwający wzrok, mocno malowany oldenburski Oro (Ogano x Ibisco xx) hod. Henryk Soboń został sprzedany za 16 500 euro. Jest to najwyższa cena w trzyletniej historii aukcji źrebiąt pod szyldem Baborówka.

Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego rezultatu. Mamy nadzieję, że Oro przyniesie wiele radości swoim nowym właścicielom. Jesteśmy szczęśliwi i wdzięczni, że mogliśmy uczestniczyć w takim wspaniałym wydarzeniu jakim jest Baborówko Foal Auction 2023. - podsumował Henryk Soboń, hodowca rekordzisty sobotniego wieczoru, który poza prowadzeniem kameralnej stajni zawodowo zajmuje się sędziowaniem czempionatów hodowlanych.

Barierę 15 000 euro przekroczyły też cztery inne źrebięta, wszystkie zarejestrowane w księdze holsztyńskiej:

  • Roselle Diamond ML (Chacfly PS x Casall) hod. Tomasz Olszewski 15 000 euro
  • Concas Diamond ML (Conthargos x Casall) hod. Tomasz Olszewski 16 000 euro
  • Chaccofly Diamond ML (Chacfly PS x Casall) hod. Tomasz Olszewski
  • Ares (Emerald x Casall) hod. Marek Wąsiewicz 15 000 euro.

Oro i wymieniona wyżej czwórka pozostanie w Polsce.

Dwa z wymienionych koni zasilą szeregi Wechta Equestrian.

Wyjatkowość Roselle Diamond ML opiera się nie tylko na jej świetnym pochodzeniu, ale również znakomitej fizyczności - opowiada Aleksander Wechta. Jestem pod wrażeniem tego z jaką determinacją polscy hodowcy „gonią” swoich zagranicznych kolegów - dodaje. Mam nadzieję, że Roselle za parę lat stanie się prawdziwą gwiazdą naszej stajni sportowej. Gratuluję organizatorom i hodowcom wspaniałych wyników.

Drugiego z koni dla stajni Wechta, ogierka Ares wypatrzył młodszy brat Aleksandra, Maksymilian, który lada moment wyleci do Mediolanu by walczyć w Mistrzostwach Europy.

Od razu wpadł mi w oko, nie dość, że jest synem Emeralda, to jeszcze urodził się tego samego dnia co ja. Wierzę, że będzie dla mnie szczęśliwy - powiedział chwilę po aukcji.

Siedem sprzedanych koni znalazło nabywców na miejscu w Baborówku, a kolejne pięć za pośrednictwem platformy equibid.pl

Trudno mi opisać emocje jakie towarzyszyły całemu zespołowi aukcyjnemu w trakcie licytacji. Za nami cztery miesiące przygotowań i wytężonej pracy. Chciałbym skierować podziękowania do wszystkich którzy uczestniczyli we wczorajszej aukcji, pogratulować nabywcom i hodowcom, którzy kolejny raz obdarzyli nas zaufaniem. Dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że to był wyjątkowy wieczór i już dziś zapraszam na Baborówko Foal Auction 2024. Tymczasem przed nami kolejne wyzwanie w postaci Cavaliada Horse Auction czyli aukcji dwu i trzyletnich koni skokowych zaplanowana na 8 grudnia - powiedział Henryk Święcicki Dyrektor Baborówko Foal Auction 2023

Klienci z Polski, klienci z Europy

Poza klientami z Polski w licytacji na żywo aktywnie uczestniczyli również zagraniczni goście. Dwa źrebięta wylicytowali Czesi. Obie klaczki Kiss By Wind PJ i Ramona zasilą stajnie młodych, utalentowanych zawodniczek. Jedna z nich, ma już na koncie zwycięstwa w konkursach zaliczanych do rankingu światowego. Dwa inne konie - Tachoori ZR (Chaccothage Blue PS x Linaro) hod. Paweł Kruszyk i Legendario M (Duc 123 Z x Ekano DKS) hod. Szymon Mazurkiewicz również znalazły nowych właścicieli poza granicami Polski. Pierwszy wyjedzie do Niemiec, drugi do Szwecji.

Jestem mile zaskoczony wynikami aukcji. W przeszłości sprzedawaliśmy konie naszej hodowli na kilku znanych zachodnioeuropejskich aukcjach i muszę przyznać, że to czego doświadczyliśmy w Baborówku niczym od nich nie odbiega. Mam tu na myśli oprawę, atmosferę, promocję oraz sam przebieg aukcji. Cieszymy się, że każde z oferowanych przez nas źrebiąt znalazło nowy dom w świetnych, dających szansę na rozwój stajniach sportowych. Mamy nadzieję, że za parę lat zobaczymy je na parkurach. Jestem przekonany, że marce Baborówko Foal Auction mogą zaufać zarówno hodowcy jak i klienci - na gorąco skomentował Tomasz Olszewski, który na aukcji oferował aż trzy źrebięta, w tym drugiego najdroższego ogierka Concas Diamond ML

Kompletne wyniki Baborówko Foal Auction 2023 można znaleźć w linku:

https://equibid.pl/auctions/645126080003531337c5173b

Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić wszystkich na kolejną edycję Baborówko Foal Auction 2024. Selekcja ruszy wiosną przyszłego roku. Do zobaczenia w Baborówku.