Ogólnopolski czempionat źrebiąt i nowa aukcja w palecie Baborówko Horse Auctions

Na 7 sierpnia w Baborówku zaplanowano IV Czempionat Źrebiąt. To kolejna edycja tego wydarzenia, współorganizowana przez Ośrodek Jeździecki Baborówko i Związek Hodowców Koni Wielkopolskich. Do udziału zapraszamy konie z rocznika 2021 zarówno skokowe, ujeżdżeniowe, zaawansowane w krew (przynajmniej jeden rodzic pełnej krwi), zaprzęgowe oraz kuce, zapisane do polskich i zagranicznych ksiąg (zrzeszonych w WBFSH), wyhodowane w Polsce.

Poza klasyfikacją ogólną, podczas IV Czempionatu Źrebiąt w Baborówku będzie prowadzona osobna klasyfikacja dla źrebiąt zarejestrowanych w księdze wielkopolskiej. Konie występujące w czempionacie będzie oceniać międzynarodowa komisja sędziowska. Łączna pula nagród rzeczowych w kategoriach otwartych wyniesie ok 40.000 zł, natomiast pula nagród finansowych  dla źrebiąt wierzchowych ras szlachetnych dla których księgi prowadzi PZHK, zależna jest od liczby zgłoszeń - powyżej 35 źrebiąt: 16.000 zł, powyżej 45 źrebiąt: 22.000 zł. 

Zgłoszenia do IV Czempionatu Źrebiąt

Zgłoszenia do udziału w czempionacie są przyjmowane mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W treści należy podać imię źrebięcia oraz nr paszportu, a w przypadku jego braku datę urodzenia, matkę, ojca, maść i dane hodowcy oraz właściciela. W przypadku źrebiąt rejestrowanych w księgach zagranicznych niezbędne będzie przesłanie trzypokoleniowego rodowodu.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Termin zgłoszeń: 30 lipca 2021 Koszt udziału: 100 zł dla członków ZHKWlkp, 200 zł dla pozostałych, w cenie boks. Potwierdzeniem zgłoszenia jest wniesienie opłaty za udział. Szczegółowe informacje w regulaminie czempionatu (PDF)

Nr konta do wpłat 70 2030 0045 1110 0000 0041 2550 

Przelew z dopiskiem „opłata organizacyjna Czempionatu Źrebiąt w Baborówku”.

Baborówko Horse Auctions - Foals Edition 2021

Równolegle z czempionatem odbędzie się kwalifikacja do aukcji źrebiąt wierzchowych Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2021. Licytację zaplanowano w formule online w terminie od 2 do 4 września na stronie www.auctions.baborowko.pl. Kontakt w sprawie aukcji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 606 875 999.

Komisja selekcyjna, w składzie której znalazła się m.in. dwukrotna Mistrzyni Polski – Aleksandra Lusina-Gołaś oraz właściciel stacji Wechta Equestrian – Aleksander Wechta, wytypuje kolekcję źrebiąt aukcyjnych. Warunki udziału będą wkrótce dostępne na stronie www.auctions.baborowko.pl. Wybrane źrebięta zostaną profesjonalnie sfilmowane i sfotografowane na potrzeby katalogu aukcyjnego.

Baborówko Horse Auctions to nowa marka, skupiająca wszystkie aukcje firmowane przez Baborówko, zastępująca nazwę Baborówko Horse Sale Show. Aukcję koni wierzchowych zaplanowano w terminie 30 września-2 października, a licytację na sobotni wieczór 2 października br. 

Skład komisji selekcyjnej Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2021:

Aleksandra Lusina-Gołaś 

Najlepsza polska amazonka wg Rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego za lata 2011-2020. Pierwsza Polka w TOP 100 rankingu światowego, dwukrotna Mistrzyni Polski (2007, 2009), uczestniczka Światowych Igrzysk Jeździeckich (WEG Kentucky 2010), Mistrzostw Europy (2007 Mannheim, 2009 Windsor). W swojej karierze pracowała z najbardziej uznanymi trenerami z całego świata m.in. Josem Lansinkiem czy Beezie Madden. Wspólnie z mężem i teściem prowadzi hodowlę koni sportowych oraz stację ogierów. 

Aleksander Wechta

Właściciel stacji Wechta Equestrian, wraz z ojcem i bratem prowadzi jedną z największych stajni sportowych i stacji ogierów w Polsce. Dzięki ich staraniom do Polski trafiły takie ogiery jak Quamiro, Bajou du Rouet, czy La Calidad, mające niebagatelny wpływ na kształt obecnej hodowli koni sportowych w Polsce. 

Henryk Święcicki senior

Prezes Związku Hodowców Koni Wielkopolskich, Prezes Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko oraz właściciel Ośrodka Jeździeckiego Baborówko, w którym od lat organizowane są międzynarodowe zawody WKKW, aukcje koni sportowych, czempionaty źrebiąt oraz inne wydarzenia jeździeckie. Hodowca koni i zwolennik wykorzystania folblutów do doskonalenia koni półkrwi.