Mistrzowskie młode konie na aukcji Baborówko Horse Sale Show 2019

Green Light M oraz Skylight xx, które w nadchodzący weekend będą prezentowane na aukcji w Baborówku, są medalistami Mistrzostw Polski Młodych Koni WKKW 2019. Oba konie pod Pawłem Warszawskim zaprezentowały znakomitą postawę: Green Light M ukończyła zawody ze złotym medalem, Skylight xx – ze srebrnym.

Green Light M to 4-letnia klacz rasy Polski koń szlachetny półkrwi. Ojcem Green Light M jest ogier Cassilio - syn wybitnego holsztyńskiego ogiera Cassini I i wnuk legendarnego ogiera Capitol, wywodzącego się z linii Cottage Son xx. Matka ogiera Cassilio M-Heraldik była córką pełnej krwi ogiera Heraldik, który był najczęściej używanym ogierem pełnej krwi w Niemczech. Aktualnie Cassilio startuje w konkursach Grand Prix pod Maksymilianem Wechtą. Matką Green Light M jest klaczv Generacja po Le Voltaire. Jej rodowód łączy w sobie geny fenomenalnego ogiera hanowerskiego Voltaire (Furioso II, Gotthard i More Magic), wywodzącego się od ogiera pełnej krwi angielskiej Furioso ze strony ojca, oraz holsztyńskiego ogiera Landgraf I syna pełnej krwi angielskiej ogiera Ladykiller.

Skylight to 4-letni ogier pełnej krwi angielskiej, po Masini xx, od klaczy Scandia xx. Ojcem Skylighta jest znany miłośnikom wyścigów ogier Masini. Łącznie w 47 startach zwyciężał aż 14 razy, a 23 razy zajmował płatne miejsce. Karierę zakończył, jako koń z największa sumą nagród finansowych w czeskiej historii gonitw - ponad 13,5 mln koron (ok. 2,2 mln zł). Od strony matki Sylight jest wnukiem legendarnego konia wyścigowego Demon Club, który miał opinię konia o wspaniałym charakterze, a w treningu wyścigowym wykazywał się wielką odpornością. W całej karierze hodowlanej Demon Club dał zwycięzców 243 gonitw na sumę ponad 600.000 złotych.

W tym roku do aukcji koni sportowych Baborówko Horse Sale Show zakwalifikowanych zostało 19 wierzchowców. Od środy do piątku zainteresowani kupujący mogą umówić się na jazdy testowe oraz konsultacje z lekarzami weterynarii z kliniki Equi Vet Serwis Dr Maciej Przewoźny. Licytacja odbędzie się w sobotni wieczór, 28 września.